Son Haberler & Makaleler Blog

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat Sigortası kulağa hoş gelen ve yabancı olmadığımız bir kelimedir, Hayat Sigortası aslında isminden de anlaşılacağı gibi hayata karşı olan sorumluluklarımızı teminat altına alan bir poliçedir.Hayat Sigortası Nedir…
Hayat Sigortası Nedir?

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat Sigortası kulağa hoş gelen ve yabancı olmadığımız bir kelimedir, Hayat Sigortası aslında isminden de anlaşılacağı gibi hayata karşı olan sorumluluklarımızı teminat altına alan bir poliçedir.Hayat Sigortası Nedir sorusuna gelirsek kısaca şu şekilde açıklayalım; Hayat sigortaları başınıza beklenmedik bir olay gelmesi durumunda, sizi ve sevdiklerinizi güvenceye almasının yanı sıra tasarruf yapmanıza da olanak sağlar.

hayat sigortası-nedir

Tasarruf yapmak isteyen ve/veya hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen herkes hayat sigortasından yararlanabilir. Teminat türüne göre, bazı ürünlerde sağlıklı olma koşulu da aranabilir. Hayat sigortası ile hayatta kalma, yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı, tam/ kısmi ve kalıcı sakatlık teminatlarına sahip olabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz teminatlar seçeceğiniz ürüne ve sözleşmenize göre değişiklik gösterebilir. Hayat sigortasını seçerken ihtiyacınıza yönelik olması son derece önemlidir.

Örneğin; tasarruf yapmak için sadece tasarrufa yönelik hayat sigortalarını tercih edilebilir, başınıza beklenmedik bir durum gelme ihtimaline karşı kendinizin ve sevdiklerinizin hayat standardını korumayı amaçlıyorsanız risk teminatı içeren hayat sigortalarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, her iki ihtiyaca da uygun hem birikim hem de teminat içeren sigortaları da seçebilirsiniz.

hayat-sigortasi nedir

Hayat Sigortasını Neden Yaptırmalıyım?

  • Herhangi bir sakatlık durumunda hayatınızı aynı şekilde devam ettirmenizi sağlar.
  • Vefat durumunda sevdiklerinize bırakabileceğiniz parasal bir varlık niteliği taşır. Eğitimini devam ettirmekte olan çocuklarınız varsa eğitimlerinin yarım kalmamasını sağlar.
  • Poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda ortaya çıkan yüksek tutarlı tedavi giderlerinizin ödenmesini düşük primlerle sağlar.
  • Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalanılması durumunda kişilere finansal destek sağlar.
  • Ödenen primler yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar gelir vergisi matrahından düşülebilir.

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.